مشخصات نبولایزر فیلیپس (Philips Nebulizer) مدل Essence

قیمت: 2,400,000 تومان
ارسال رایگان

 • برند: Philips
 • مدل: Essence
 • کشور سازنده: چین
 • خدمات پس از فروش: ۵ سال
 • وزن: ۱.۵ کیلوگرم
 • ابعاد: ۱۶.۵*۱۶.۵*۱۰.۶ سانتی متر
 • میزان صدا: 58 db
 • گنجایش مخزن: ۸ میلی لیتر
 • مقدار فشار ایجاد شده: حداکثر ۳.۱۷ بار (3.17 Bar)
 • کیت نبولایزر: دارد
 • حداکثر سرعت جریان: 9.4Lit/min

معرفی دستگاه نبولایزر فیلیپس:

نبولایزر دستگاهی است که دارو را از طریق استنشاق کردن به بخش‌های مختلف دستگاه تنفسی می‌رساند، این کار نقش مفیدی در بهبودی بیماران تنفسی، سرماخوردگی، آسم و برونشیت دارد.

نبولایزر ها با انتقال سریع، آسان و مستقیم دارو به ریه‌ها، اثر بخشی دارو را بیشتر می‌کنند و همچنین برای نوزادان و کودکانی که از خوردن قرص‌ها و شربت‌ها رنج برده و خودداری می‌کنند و یا افرادی که نمی‌توانند از داروها بطور مستقیم استفاده کنند، بسیار مناسب است. این نوع درمان به علت تاثیر سریع دارو و ممانعت از اثر آن بر سایر بافت های بدن، همواره مورد توجه اغلب پزشکان می‌باشد.

دستگاه نبولایزر با توجه به نوع داروی مصرفی سبب افزایش عملکرد بخش های مختلف دستگاه تنفسی بخصوص ماهیچه‌های آن می شود. همچنین این دستگاه مانع از تجمع ترشحات ریوی شده و در بهبود سرفه، کاهش درد و اسپاسم بسیار تاثیرگذار است.

پزشک دستگاه نبولایزر را بنابر نیاز بیمار خود تجویز و نوع و دوز مشخص برای هر دارو را تعیین می‌کند.

مزیت‌های دستگاه نبولایزر :

- افزایش عملکرد ماهیچه های دستگاه تنفسی
- بهبود توانایی فرد در انجام فعالیت های عمومی
- کاهش چسبندگی
- بهبود برگشت خون به سیستم تنفسی
- کاهش چشم‌گیر اسپاسم
- می‌توان چندین دارو را به بخش‌های مختلف بدن از جمله دستگاه تنفسی رساند- بخار وارده به داخل ریه موجب می‌شود تا از تجمع ترشح‌ها و خلط‌های ریوی جلوگیری شود
- باعث درمان سرفه‌های شدید شده و به‌طور چشم‌گیری عفونت سینه را کاهش می‌دهد
- کاهش درد در مجراهای تنفسی و قفسه سینه
- مرطوب شدن راه های تنفسی به خصوص در افرادی که در محیط های خشک دچار مشکل تنفسی می شوند

انواع نبولایزر :

۱- پنوماتیک یا جت نبولایزر (Jet Nebulizer) :

داروی مایع به وسیله یک کمپرسور از پیستون عبور کرده و تبدیل به بخار می شود و برای آن که ذرات دارو بتوانند به برونش‌ها برسند باید تا اندازه‌ی ۵ تا ۱۰ میکرون کوچک شوند این کار مصرف دارو را برای بیمار راحت تر می کند. 

جت نبولایزر سر و صدای زیادی ندارد و در درمان های بالینی حتی به اندازه نمونه های جدید موثر است. همچنین در محل ورود هوا به دستگاه، یک فیلتر تعبیه شده است که از ورود ذرات آلودگی، گرد و غبار جلوگیری می کند.

۲- نبولایزر با تکنولوژی مش کپ (Mesh Nebulizer) :

مش نبولایزرها از فناوری میکروپمپ برای تولید ذرات افشانه‌ای استفاده می‌کنند. در این مدل نبولایزر ذرات دارو برای تاثیر بر برونش ها باید تا اندازه ی ۲ تا ۶ میکرون کوچک شوند. این ریز شدن ذرات توسط یک صفحه با سوراخ های میکروسکوپی انجام می شود.

مزیت این گروه نبولایزرها کوچک بودن آن ها است که باعث حمل و نقل راحت می‌شود. این نوع نبولایزرها قابلیت استفاده از باتری را هم دارند که بهتر است از باتری آلکالاین برای راه اندازه دستگاه استفاده شود.

۳- نبولایزر اولتراسونیک (Ultrasonic Nebulizer) :

این دستگاه، در صورتی که نیاز باشد ذرات دارو تا اندازه ۰/۵ تا ۲ میکرون کوچک شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله شامل مبدل اولتراسوند یا کریستال پیزوالکتریک می‌باشد که یک ولتاژ الکتریکی با فرکانس بالا به کریستال پیزوالکتریک اعمال که کریستال این سیگنال را به نوسانات مکانیکی تبدیل می کند. آب مقطری که در محفظه قرار دارد، امواج صوتی را به داروی موجود در محفظه دارو منتقل می کند. امواج موجب شکل گیری حباب در مایع می شوند و سپس ذرات معلق مایع ایجاد شده و در هوا پراکنده می شوند. با فشار هوای ایجاد شده توسط فن، ذرات دارو به بیرون محفظه هدایت می شوند. هرچه فرکانس بالاتر باشد ذرات ریزتر می شوند. به عبارت دیگر نبولایزرهای اولتراسونیک برای تبدیل دارو به بخار از ارتعاش امواج با فرکانس بالا استفاده می کند. نبولایزرهای اولتراسونیک بی صدا بوده و دارو را سریع تر از نوع جت یا کمپرسوری ارسال می کند.