نازال (سوند اکسیژن) 2متری: قیمت: 20,000 تومان

نازال (سوند اکسیژن) 15متری: قیمت: 250,000 تومان

معرفی نازال اکسیژن:

نازال اکسیژن وسیله‌ای برای رساندن اکسیژن اضافی به یک بیمار و یا شخصی که نیاز به کمک‌های تنفسی دارد، می‌باشد.

این لوله بسیار سبک از یک سر به حالت دو شاخه است که در سوراخ‌های بینی قرار می‌گیرد و انتهای دیگر آن به منابع اکسیژن (اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن و یا اکسیژن متصل به Outlet در بالای تخت بیمارستان) وصل می‌گردد و سپس از داخل نازال مخلوط جریان هوا و اکسیژن به بینی بیمار منتقل می شود.

گفتنی است که نازال اکسیژن می تواند تا نزدیک به ۶ لیتر در دقیقه اکسیژن را به بیماران منتقل کند و اگر میزان اکسیژن تجویز شده به بیش از این مقدار افزایش یابد دیگر استفاده از نازال جایز نیست زیرا موجب تحریک مخاط و بلع هوا می شود.

در حال حاضر نازال اکسیژن در سایز های ۲ و ۱۵ متری جهت استفاده از دستگاه های اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن ارائه می شود.

به طور معمول نازال‌های ۲ متری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند اما در بعضی موارد نازال اکسیژن در طول‌های بلند باعث راحتی و آسایش بیشتر بیمار می‌شود زیرا ممکن است صدای پمپ و کمپرسور دستگاه اکسیژن ساز برای بیمار آزار دهنده باشد و یا در مواردی که بیمار نیاز به تغییر مکان در محیط زندگی خود (مانند نیاز به اکسیژن حتی در داخل حمام یا دستشویی) داشته باشد می توان از این نوع رابط استفاده کرد.

در زمان استفاده از این لوله نازال همواره باید مواظب بود لوله دچار هیچگونه تاشدگی، انسداد و پارگی نشود همچنین تعویض ماهانه نازال جهت جلوگیری از رشد قارچ و باکتری نیز توصیه می‌شود.

ما همواره می‌کوشیم بهترین برندهای این محصول که موجب راحتی بیشتر بیماران می‌شوند و بازدهی بالایی را برای مصرف کنندگان دارند ارائه دهیم.